Nie da się ukryć, że wiele osób stosuje ziołowe środki lecznicze. Aby leczyć się ziołami, musimy zdawać sobie sprawę z wielu ważnych aspektów, które musimy znać. Oczywiście, w zależności od wielu czynników, jakość roślin jest bardzo zróżnicowana. Zależy to w głównej mierze od klimatu, okresu wegetacji, czasu zbiorów, warunków glebowych, okresu trwałości lub warunków przechowywania. Nie znaczy to, że nie jest to prawdą, gdyż efekty działania produktów ziołowych mogą być czasem mniej dokładne niż efekty działania leków. Należy również pamiętać, że zioła mogą wchodzić w różne interakcje z lekami. Przykładowo, waleriana lecznicza zwykle wzmacnia działanie innych środków uspokajających.

O czym jest książka?

Książka Apteka Pana Boga. Porady i praktyka stosowania ziół leczniczych (https://www.bee.pl/apteka-pana-boga-porady-i-praktyka-stosowania-ziol-leczniczych-maria-treben_p620.html) to szczegółowy opis 30 ziół, przedstawiający ich potencjał, korzyści, jak je rozróżnić lub jak ich używać. Podręcznik Marii Treben, mimo że jest podręcznikiem nieprofesjonalnym, charakteryzuje się jako pouczający i wartościowy. Autorka ma duże doświadczenie w ziołolecznictwie, które opisuje w swojej książce. W książce tej znajdziemy również opisy rzadkich w Polsce gatunków roślin, a Treben szczegółowo opisuje ich wygląd, ułatwiając odnalezienie wybranych przypadków.

Jak skuteczne jest ziół działanie według Apteki Pana Boga?

Większość preparatów ziołowych będzie sprzedawana jako standaryzowane ekstrakty lub jako tabletki lub kapsułki zawierające suszone zioła. Suszone zioła mogą szybciej tracić swoją skuteczność i mogą wymagać skutecznej dawki do sporządzenia kilku tabletek. Wyciągi przygotowywane są poprzez moczenie ziół w alkoholu w celu wydobycia z rośliny odpowiednich substancji chemicznych. Oczywiście, chcemy wiedzieć, gdzie powinniśmy się uczyć o ziołach. Nie przychodzi nam do głowy lepsze źródło informacji niż właśnie apteka pana boga. Autorką wpisu jest Marta Treben. Laiczka, która specjalizuje się w badaniach nad ziołami. Książka jest w formie podręcznika. Rzeczywiście, wielu czytelników mu ufa.

Co jeszcze znajdziemy w tej książce?

Apteka Pana Boga to zbiór trzydziestu najpopularniejszych ziół i opis ich działania na organizm człowieka. Można powiedzieć, że jest to zbiór informacji o herbatach ziołowych i naparach. Znajdziemy też sposoby na ich przygotowanie. W tej książce autorka wyjaśnia zioła na podstawie własnego doświadczenia. To prawdziwa skarbnica informacji. Czytelnicy znajdą tu wiele porad na te tematy.