Apteka Pana Boga to poradnik napisany przez niemiecką zielarkę Marię Treben, która w przystępnej cenie dzieli się z czytelnikiem wiedzą, którą zdobyła przez wiele lat praktyki w stosowaniu ziół na różne dolegliwości. Książka jest bardzo popularna w wielu krajach i została przetłumaczona na wiele języków. W podręczniku słynnego lekarza dr. Samsta znajdziemy również receptury legendarnego szwedzkiego ziołolecznictwa.

Co znajdziemy w tej książce?

Autorka krok po kroku wprowadza na swoich stronach w świat ziół: wyjaśnia, jak je:

  • zbierać,
  • suszyć,
  • przechowywać,
  • przygotowywać do użycia.

Książka apteka pana boga zawiera również dokładne instrukcje dotyczące właściwego stosowania ziół w celu wzmocnienia ich właściwości leczniczych lub zapobieżenia utracie cennych składników.

Jakie rodzaje ziół znajdziemy w tym poradniku?

W tej publikacji znajdziemy opisy 30 roślin (m.in. pokrzywy, tasznika, dziurawca i innych) wraz z nazwami łacińskimi oraz grafikami ułatwiającymi wyszukiwanie i właściwą klasyfikację roślin. Przy każdym gatunku autorka szczegółowo opisuje właściwości, jakie posiada dana roślina, w jakich sytuacjach będzie przydatna i jak ją stosować, aby uzyskać pożądane efekty.

Opisy efektów stosowania ziół

Opisy jego zabiegów zawierają również szczegółowe historie poprzednich pacjentów, których Maria Treben z powodzeniem leczyła. Historie te mogą być wspaniałym źródłem motywacji i inspiracji dla osób, które straciły nadzieję na znalezienie skutecznego leczenia swojej choroby. W drugiej części książki wymienione są również techniki leczenia niektórych schorzeń, takich jak zapalenie stawów i kamienie żółciowe.

Jak korzystać z tego poradnika?

Aby ułatwić czytelnikowi korzystanie z książeczki, na końcu znajduje się alfabetyczny przewodnik, w którym można szybko znaleźć to czy inne zioło lub chorobę i jakie strony można znaleźć na ten temat. Bardzo łatwo możemy być w stanie poruszać się po tej publikacji i odnaleźć to, co będziemy chcieli. Apteka Pana Boga jest napisana w prostym stylem, tak że nawet niedoświadczeni ludzie mogą podążać za wskazówkami autora. Ponadto, lekarze zalecają zielarzom przepisywanie zabiegów jako uzupełnienie dotychczasowego leczenia lub rodzaje profilaktyki. Narzędzie to zostało zaprojektowane w celu skutecznego leczenia wielu chorób, zapewnienia długowieczności i przywrócenia dawno utraconego zdrowia. Będzie ona na pewno wartościowa dla każdego czytelnika, bo może ona być cenna z wielu względów.